Club 10 Mile Time Trial - 25 April 2013

Printer-friendly versionPrinter-friendly version
Event Date: 
Thu 25 Apr
Start Time: 
19:00
Event type: 
Club
Distance: 
10 Mile Time Trial
Course: 
H10/10
Enter by: 
On the Line
Weather: 
Fair, 15 °C, WNW 13 mph, 1017 hPa, Steady
Winner: 
Ken Buckley
Winning Time: 
22:04

 

Pos. No. Name Club Time Mph Kph Vets Std
1 4 Ken Buckley awcycles.co.uk 22:04 27.19 43.76  
2 37 Pete Wager Felt Colbornes RT 23:08 25.94 41.74  
3 30 John Sullivan Westerley CC 23:35 25.44 40.94 +03:00
4 20 Ian Gosling Reading CC 24:51 24.14 38.86 +01:08
5 31 Andy Waters Maidenhead & District CC 24:53 24.11 38.81  
6 19 David Woodhouse Twickenham CC 24:55 24.08 38.75  
7 1 Julian Fairley BZP Tri Club 25:07 23.89 38.44 +01:24
8 5 Alice Hector (W) BZP Tri Club 25:18 23.72 38.17  
9= 12 Andrew Payne Maidenhead & District CC 25:27 23.58 37.94 +01:24
9= 29 Alex Scott TVT 25:27 23.58 37.94  
11 36 Russ Dankert ACU 25:43 23.33 37.55  
12 39 Mike Walsh Come & Try It 25:45 23.30 37.50  
13 16 Danuta Tinn (W) Maidenhead & District CC 25:47 23.27 37.45 +02:55
14 7 David Weir TVT 25:52 23.20 37.33  
15 28 David Hough Come & Try It 25:57 23.12 37.21 +00:50
16 10 Jamil Gaida (J) Rapha Condor CC 26:05 23.00 37.02  
17 6 Mark Garnett Maidenhead & District CC 26:17 22.83 36.74 +00:22
18 26 Phil Mosley Come & Try It 26:25 22.71 36.55  
19 38 Louise Bardsley (W) TVT 26:30 22.64 36.44  
20 21 Robert Shiels Maidenhead & District CC 26:32 22.61 36.39 +00:03
21 8 Jamie Rossiter TVT 26:41 22.49 36.19 -00:06
22 27 Daniel Crossley Maidenhead & District CC 26:48 22.39 36.03  
23 3 Ian Brodie Maidenhead & District CC 26:58 22.25 35.81 -00:54
24 23 Joe Francis Maidenhead & District CC 27:05 22.15 35.65 -00:47
25 17 Mike Woods Maidenhead & District CC 27:12 22.06 35.50 -00:13
26 25 Andrew Milton GS Henley 27:24 21.90 35.24 -00:49
27 33 Dominic Moszkal TVT 27:55 21.49 34.59  
28 32 Chris Waters Maidenhead & District CC 29:10 20.57 33.11  
29 35 David Blundell Maidenhead & District CC 29:46 20.16 32.44 -02:42
30 11 Jorj James Maidenhead & District CC 29:47 20.15 32.42 -03:16
31 14 Ian Carswell Thames Velo 29:59 20.01 32.20 -03:00
32 22 Russell Smith Thames Velo 30:26 19.72 31.73 -03:43
33 2 John Bush Maidenhead & District CC 30:27 19.70 31.71 -03:32
34 13 Mark Brewer Maidenhead & District CC 30:31 19.66 31.64 -03:36
35 34 Chris Freeman (Jv) Palmer Park Velo 30:45 19.51 31.40  
36 9 David Batchelor Maidenhead & District CC 30:46 19.50 31.38 -03:59
37 24 Gurpal Panesar Maidenhead & District CC 31:22 19.13 30.78 -04:31
38 18 Julie Wearing (W) North Hants RC 32:46 18.31 29.47 -04:09
39 15 Ania Ruszkowski (W) BZP Tri Club 32:48 18.29 29.44 -04:11